این سوال قطعی شهیدان از ماست.هم امروز و هم فردا،چه بخواهیم و چه نخواهیم

راستی ما چه کرده ایم؟
با شهیدان چقدر آشنا شدیم؟ راهشان را چقدر شناختیم؟
آرزوهایشان را، اهدافشان را،رفتارشان را؟ وصیت نامه ی شهیدان، زندگی و سیره ی آنها را چقدر مطالعه کرده ایم؟
چطور می توانیم بدون این شناخت،در پیچ و خم های زندگی،در پست و مقام،در چرب و شیرین پول دنیا،پشت ماشین،پشت میز،توی راه،در خانه،در سفر و تفریح،در لباس پوشیدن و رفتار،در مسجد و منبر،در کارخانه و مزرعه،در مدرسه و دانشگاه و حوزه ها،در عزاداری و در شادمانی،در آسانی و سختی ها، در تنگدستی و رفاه،یعنی در همه حال و همه جا،یاد و راه آنان را زنده نگه داریم؟شهیدان کاری حسینی کردند،یعنی آنچه باید می کردند!

اما، ما چه کردیم؟ آنچه باید می کردیم،انجام داده ایم؟ اگر اعمالمان را با ترازوی شهیدان وزن کنند،خجالت و حسرت خواهیم داشت یا سرافرازی و رضایت؟
برای پاسخ دادن،امروز هم دیر است،چه برسد به فردا،فردایی که معلوم نیست فرصت آن را داشته باشیم و توفیقش را.
از ما خواستن،از خدا عطا کردن.
این خوان گسترده ی شهیدان، این توشه و این راه یا علی مدد

****************************

شهدا این زخم خوردگان تیر عشق، این بی توقعان بی توقع تر از کویر! رفتند تا ابرهای سیاه را از آسمان اندیشه ها فراری دهند - رفتند تا زمستان بوی بهار بگیرد، اگرچه نگاه های سرد همیشه بر سنگ فرش مزار مقدسشان جا خوش کرده!
آنانی که قصه عشقشان با قصه عشق فرهادها و مجنون ها هرگز قابل قیاس نیست، پرستوهای عاشقی که بی شک زمینی نبودند.
عکسی که در زیر می بینید، مادر شهید علیرضا محسن پور را در حال آخرین وداع با پیکر فرزندش نشان می دهد.

شادی روح همه ی شهدا صلوات

شهید علیرضا محسن پور


شهید علیرضا محسن پور فرزند غلامرضا در شهر اژیه متولد شد . و در سن 18 سالگی در تاریخ 1362/12/10 به درجه رفیع شهادت نائل گردید . محل شهادت این بزرگوار پل طلائیه می باشد.

متن وصیتنامه شهید بشرح ذیل می باشد :

بسم الله الرحمن الرحیم

ولا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا بل اجباء عند ربهم یرزقون
این اعجاز بزرگ قرن و این پیروزی بی نظیر و این جمهوری اسلامی محتاج به حفظ و نگهبانی است.
با درود و سلام بر رهبر كبیر اسلامی ایران و با درود و سلام بر شهیدان به خون خفته كربلای حسینی تا كربلای خمینی وصیت نامه ام را آغاز می كنم.


تا حال من مرده بودم و این لحظه آغاز جهاد و شهادت است این احساس را در خود می بینم كه تازه دارم متولد می شوم و زندگی جاویدان خود را آغاز می كنم . شهادت انسان را بدرجه اعلای ملكوتی می رساند و چقدر شهادت در راه خدا زیباست .خدایا شهادتم را در راه اسلام و قرآن كه خاری در چشم دشمنان است بپذیر . ای مادر مهربان سلام مرا بپذیر حلالم كن مبادا در فقدان من گریه كنی در بالای خانه مان پرچم های سبز سوار كن و افتخار كن كه فرزندت در راه خدا به این مقام بزرگ رسیده است .
ای پدر ارجمندم مرا حلال كن و با استقامت صبر و شكیبایی از انقلاب اسلامی دفاع كن مبادا روحیه خود را ببازی و گریه كنی چون گریه تو باعث ناراحتی من است . دعای گوی خیل پاسداران و رزمندگان اسلام در هر كجای جهان باش.
و وصیت من به شما خواهر این است كه دوش به دوش برادران در سنگر انقلاب اسلام را یاری كنید ،با حجاب خود پیام خون شهدا را زینب گونه به جهانیان برسانید .
ای برادران عزیزم راه خدا بهترین و برترین راههاست پوینده و كوشنده این راه باشید . ای امت شهید پرور ایران تنها راه نجات اسلام و رهائی مستضعفین و پیروزی نهائی پشتیبانی قاطع و بی دریع  از دولت جمهوری اسلامی و پیوستن به خط امام كه همان خط اصیل اسلام محمد (ص) است . در هر كجا هستید از روحانیت مبارز دفاع كنید تا اسلام را به تمام جهانیان بشناسانیدخون شهیدان را پایمال نكنید از توطئه های دشمن آگاه باشید و هیچ وقت امام عزیز رهبر انقلاب را تنها نگذارید.
ای برادر و ای خواهر ! اسلام عزیز ، قران كریم ، ایران وسیع ، انقلاب اصیل و امت ضعیف همه چشم بر وجود تو بسته اند كه با ادامه دادن راهت و پذیرفتن شهادت امتی را از ذلت برهانی .
والسلام علیكم و رحمه و بركات
علیرضا محسن پور 1362/10/8